Škoda alej v Hodonicích (Proběhlo)

Obec Hodonice vysadí 88 stromů

  • Podél zrekonstruované komunikace do pískovny v Hodonicích založíme novou alej. Společně s občany vysadíme 2. listopadu 2019 od 10 hodin 88 alejových stromů. Bude se jednat o skladbu druhů dubů, olší, topolu osiky a třešně ptačí.
  • Na financování aleje se podílejí prostředky Obce Hodonice a především dotace z programu ŠKODA STROMKY a dar zaměstnanců společnosti SAINT-GOBAIN ADFORS CZ s.r.o., dále manželé Ing. Josef a Božena Sedlákovi, kteří výsadbu spoluorganizují a pro výsadbu poskytli jeden z pozemků.
  • Výsadba bude mimo jiné kompenzovat ekologickou újmu za původní dožívající topolovou alej, která musela být z bezpečnostních důvodů pokácena.
  • Společná výsadba bude doplněna doprovodným naučně ekologickým a zábavným programem. Nabídneme autogramiádu Borise Vaculíka, který přislíbil i představení svého autocrossového závoďáku. Boris Vaculík je mimo jiné závodník Dakaru. Společnost Libor Suchý, autoprodejna nabídne přehlídku nejnovějších modelů vozů ŠKODA. Společnost NOVASERVIS zajistí především dětem zábavu díky účasti společnosti EKO-KOM v programu Tonda Obal. Budou zde kromě naučně vzdělávacího stánku také dětské tříkolky, maxi domino či skákací hrad. Pro děti jsou připraveny věcné odměny. Představí se navíc někteří dodavatelé technického materiálu k výsadbě.
  • Občané a účastníci akce si budou moci zasadit vlastní strom. Pro výsadbu je nutné včasné přihlášení. Zahájení akce je 2. listopadu 2019 v 10 hodin u Penzionu Na Mlýně, který poskytne technické zázemí pro konání akce. Akce se bude konat za každého počasí.

 

TĚŠÍME SE NA VÁS!